Do Stowarzyszenia może przyłączyć się każdy z Was.
Nie czekaj więc , nie stój obojętnie.
Przyłącz się i działaj.
Razem jest raźniej i jaśniej.


Zapraszamy każdego, kto może podzielić się swoim czasem i zapałem, wspierając działania Stowarzyszenia.

Jeśli zgadzasz się z naszymi celami i sposobami działania opisanymi w statucie spełniasz warunki w nim zawarte i chcesz działać w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Serca dla Serc w Jasionnie, możesz wybrać pomiędzy dwoma rodzajami członkostwa - zwykłym oraz wspierającym.

CZŁONKOSTWO

Będąc oficjalnym członkiem stowarzyszenia masz największy wpływ na kształt naszych działań i szansę realizacji własnych pomysłów. Możesz reprezentować stowarzyszenie i występować w jego imieniu.

Istnieją trzy formy członkostwa w stowarzyszeniu. Każda z nich niesie za sobą określone obowiązki i przywileje. Od każdego członka stowarzyszenia oczekujemy aktywności i inicjatywy. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest długa lista "martwych dusz", ludzi będących wyłącznie na papierze.

CZŁONKOSTWO ZWYCZAJNE

Posiadasz pełne prawa w stowarzyszeniu, włącznie z biernym i czynnym prawem wyborczym, tzn. możliwością wybierania i kandydowania do jego władz. Masz też możliwość udzielania rekomendacji kandydatom na członków zwyczajnych. Tego rodzaju członkostwo wiąże się z koniecznością wpłaty składki w wysokości 10 zł na rok kalendarzowy.

CZŁONKOSTWO WSPIERAJĄCE

Masz wszystkie prawa i przywileje w stowarzyszeniu, oprócz prawa wyborczego oraz prawa udzielania rekomendacji dla kandydatów na członka zwyczajnego. Masz bezpośredni wpływ na kształt naszych działań. Tego rodzaju członkostwo nie wiąże się z koniecznością wpłaty składki.

CZŁONKOSTWO HONOROWE

Członkiem honorowym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, która wniosła wybitny wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia. Członkowie honorowi są przyjmowani przez Walne Zgromadzenie na wniosek 10 członków Stowarzyszenia. Członkowie nie posiadają biernego oraz czynnego prawa wyborczego, mogą jednak brać udział z głosem doradczym w statutowych władzach Stowarzyszenia, poza tym posiadają takie prawa jak członkowie zwyczajni. Tego rodzaju członkostwo nie wiąże się z koniecznością wpłaty składki.

JAK TO ZROBIĆ ?

Jeśli jesteś zdecydowany(a), aby przystąpić do Stowarzyszenia, wypełnij deklaracje na podstawie, której Zarząd podejmie decyzję o przyjęciu Cię w poczet członków, opłać składkę członkowską.

WSPÓŁPRACA I INNE FORMY POMOCY

Jeśli nie chcesz lub nie możesz zostać członkiem Stowarzyszenia, a możesz nam pomóc w inny sposób, daj nam znać, w jaki sposób chcesz pomóc.

WSPÓŁPRACA Z INNYMI ORGANIZACJAMI

Jesteśmy otwarci do współpracy z każdą organizacją, której cele i sposoby działania są zgodne z tymi, które zawarliśmy w naszym statucie. Zachęcamy do budowania koalicji dla załatwienia konkretnych spraw.

RAZEM JESTEŚMY SILNIEJSI!

Zapraszamy do wspólnego dbania o dobro naszej miejscowości i lokalnej społeczności.

Chcesz zostać członkiem Stowarzyszenia – wypełnij deklarację członkowską i prześlij ją na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.